Forteczne Wyzwanie Biegowe – STRAVA Challenge

IV Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl został przeniesiony na 12 grudnia 2020 roku, ale dla wszystkich miłośników Twierdzy Przemyśl oraz osób które chcą podjąć biegowe wyzwanie mamy do zaproponowania zabawę w wirtualny start trasą dystansu fortecznego czyli nasz górski półmaraton.

Zapraszamy na STRAVA Challenge!

Zabawę rozpoczynamy w sobotę 30 maja 2020 roku czyli dokładnie w pierwotnym terminie tegorocznej edycji Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl i potrwa ona do niedzieli 14 czerwca 2020 roku włącznie czyli macie trochę ponad 2 tygodnie, aby pokonać jej trasę!

Przez cały czas zabawy trasa biegu będzie oznakowana. Szukajcie żółtych strzałek w okolicy skrzyżowań oraz żółtych taśm.

Jeżeli macie urządzenie (zegarek, telefon, itp.) pozwalające na nawigację po śladzie trasy przygotowaliśmy dla Was plik GPX: ślad trasy.

Aby całości dodać nutkę rywalizacji stworzyliśmy segment na bazie powyższego śladu trasy na portalu STRAVA: segment wyzwania.

Formuła naszej zabawy jest prosta:

  • między 14 maja a 7 czerwca zapisujecie się na wirtualną listę startową pod tym linkiem: zapisy
  • między 30 maja a 14 czerwca o dowolnej porze stajecie na starcie przed Urzędem Miasta w Rynku (tu znajduje się również meta) i pokonujecie trasę naszego wyzwania
  • publikujecie swój trening na portalu STRAVA lub przesyłacie nam plik z własnym śladem pokonanej trasy na nasz adres email: pkb.przemysl@gmail.com
  • na bieżąco będziemy publikować osiągnięte przez Was wyniki w kategoriach OPEN, mężczyzn i kobiet.

Opis trasy wyzwania:

Start z Przemyskiego Rynku, tu rozpoczynamy wspinaczkę urokliwymi uliczkami przez parking ul Grodzką, Kmity, Królowej Jadwigi na Przemyski Zamek, dalej alejkami Parku Zamkowego w kierunku wyciągu narciarskiego, dalej wbiegamy na ulicę Pasteura i rowerową trasą forteczną biegniemy w kierunku Prałkowiec. Tu po 11km docieramy do Fortu VII Prałkowce, który jest półmetkiem naszego biegu. Powrót niebieskim szlakiem rowerowym do 100 zakrętów, gdzie rozpoczynamy wspinaczkę w kierunku Zielonki i stoku narciarskiego. Przy parkingu przy trasie narciarskiej nr 3 wbiegamy na trasę downhillową zbiegamy do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego i przez Park Zamkowy, Zamek, ul. Katedralną, Fredry do mety na Przemyskim Rynku.

Pamiętajcie, że przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę – więc nie oszukujemy! Trasę pokonujemy biegowo, ew. przechodząc do marszu!

Zapisanie się i udział w zabawie jest bezpłatny!

Chętni przy zapisie mogą wybrać czy chcą dokupić pamiątkowy medal (20zł) i / lub koszulkę (50zł).
Wzór koszulki i medalu podamy w najbliższych dniach.
Decyzja podjęta przy zapisie nie jest wiążąca – dopiero dokonana w terminie do 7 czerwca 2020 roku płatność gwarantuje otrzymanie zamówionych pamiątek.
Link do płatności pojawi się na liście startowej przy danej osobie.
W sprawie dostarczenia koszulek i medali będziemy się kontaktować do 2 tygodni po zakończeniu naszej zabawy!