Bieg ultra w Przemyślu staje się rzeczywistością!

Zarząd Przemyskiego Klubu Biegacza z przyjemnością ogłasza, że informacja przedstawiona w tytule nabrała realnych kształtów. Dzisiaj możemy już przekazać wszystkim tym, którzy kochają bieganie wspaniałą informację: 24 czerwca 2017r. w Przemyślu odbędzie się Wyszehradzki Ultramaraton TWIERDZA PRZEMYŚL na dystansie około 55km oraz dla mniej doświadczonych biegaczy bieg towarzyszący na dystansie około 21km.

Ale po kolei.

O organizacji biegu ultra w Przemyślu szlakami Twierdzy Przemyśl w środowisku przemyskich biegaczy mówiło się już długie lata. Swego czasu, nasi klubowicze – Robert Preisner wspólnie z Januszem Janzerem podjęli się nawet wyznaczenia trasy, która liczyła łącznie około 100km i biegła drogami fortecznymi pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl. Pomysł – z powodów finansowych i organizacyjnych został jednak odłożony na kilka lat, a pierwszym poważnym biegiem jaki zorganizowali członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza jest organizowana nieprzerwanie od 2013r. PRZEMYSKA DYCHA, w której każdego roku startuje około 700 osób. Członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza zorganizowali dodatkowo kilka edycji innych biegów jak choćby Przemyska Piona, Krwiobieg, Bieg Mikołajkowy, bieg Tropem Wilczym. Po tych doświadczeniach organizacyjnych, na Zebraniu Zarządu PKB pod koniec 2016r. zapadła decyzja o organizacji biegu ultra w Przemyślu. Korzystając z doświadczeń Roberta i Janusza wyznaczyliśmy z ich pomocą trasę: https://www.endomondo.com/routes/831893635, przyjęliśmy założenia organizacyjne i złożyliśmy stosowne dokumenty o dofinansowanie organizacji imprezy biegowej o nazwie ULTRAMARATON TWIERDZY PRZEMYŚL. Kilka miesięcy wcześniej, chęć organizacji biegu i wstępną koncepcję przekazaliśmy również Panu Prezydentowi Robertowi Chomie, który wspominał, że Pan Marszałek Sejmu Marek Kuchciński jest również zainteresowany organizacją biegu górskiego w Przemyślu. Takim też zbiegiem okoliczności, w styczniu tego roku zostaliśmy poproszeni o zorganizowanie biegu podczas Międzynarodowego Pucharu Karpat w Narciarstwie Alpejskim. Znając ogrom pracy jaką trzeba włożyć w organizację biegu, a czasu do startu było zaledwie kilka tygodni ustaliliśmy wspólnie, że niemożliwe jest zorganizowanie biegu na odpowiednim poziomie. Jednocześnie, Pan Prezydent Robert Choma zorganizował spotkanie podczas Międzynarodowego Spotkania Dyskusyjnego „Europa Karpat” które odbyło się w dniu 29.01.2017r. z Panem Marszałkiem Markiem Kuchcińskim któremu przedstawiliśmy koncepcję biegu Twierdzy Przemyśl. Z ramienia PKB w spotkaniu uczestniczył Daniel Dryniak oraz Mieczysław Jałocha, natomiast Panu Marszałkowi towarzyszył Pan Zygmunt Berdychowski – organizator Festiwalu Biegowego w Krynicy. Na spotkanie przygotowaliśmy materiały takie jak, opis trasy, wycenę imprezy oraz pomysł na całą organizację.

I HUUUURAAAAAAA!!!

Udało się – Panu Marszałkowi pomysł się spodobał, Pan Zygmunt fachowym okiem ocenił nasze materiały i zaoferował pomoc w promocji biegu! Zakasujemy więc rękawy i ruszamy pełną parą. Po spotkaniu zmieniliśmy nazwę biegu na Wyszehradzki Ultramaraton TWIERDZA PRZEMYŚL.

Plan to 500 osób startujących po 250 osób na obu dystansach. Już niedługo regulamin i zapisy!

Dziękujemy przede wszystkim Panu Marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu za spotkanie i zainteresowanie biegiem oraz Panu Prezydentowi Robertowi Chomie i Arturowi Komorowskiemu za doprowadzenie do owocnego spotkania, a także Panu Zygmuntowi Berdychowskiemu za cenne rady i wszelką pomoc w organizacji przedsięwzięcia.